KAEVUDE KAEVAMINE

SAHTKAEVUDE KAEVAMINE JA Hooldus
Salvkaev ehk šahtkaev on veehaare, mis on maapinda rajatud enamasti kas labidaga kaevates või puuriga tehtud. Kaevu ehitusmaterjaliks kasutatakse valdavalt tsement- või betoonrõngaid, vähemal määral plastrõngaid . Salvkaevu läbimõõt on tavaliselt meeter ning sügavus keskmiselt 5-30 meetrit, ulatudes Lõuna-Eestis kuni mõnekümne meetrini (Kaevu rajamisel tuleks arvestada, et veesooned on tootlikkusega)

http://www.youtube.com/watch?v=cgqQBcnAERQ

Hea asukoht:

Kaevu asukoha valimine toimub vastavalt järgmistele reeglitele:

Kaev peaks olema hoonetest umbes 5 meetri kaugusel.
Minimaalne kaugus septikust süvendisse peaks olema 25-30 meetrit.
Soovitav on valida kaevu kõrgeim koht.
Soovitav on mitte rajada kaevu puude ligidale.
Kaevude rajamise etapid
Kaevude ehitamisel kasutame kõrgtehnoloogilist puurimismeetodit. Kaevu kaevamise kiirus on kuni 10 rõngast päevas. Kaevu veetase – vähemalt 2 rõngast! Kvaliteedi tagamine.
1. Objektile saabub brigaad, kes teostab vaatluse , olles veetaseme lahti puurinud. Mõõdetakse lindiga kaevu sügavus ja paigaldatakse vajalik hulk rõngaid, võttes arvesse, et vähemalt 2-3 rõngast on allpool sissevoolu, olenevalt veesoone tootlikusest!
2. Kui objektile on toodud rõngaid ja kaevu sügavus on piisav, siis paigaldame rakked kaevu. Rõngaste tarnimisel maksab klient materjali- ja tarnekulud.
3. Pärast rõngaste mahalaadimist paigaldame rakked, ühendades rõngad metallkobadega ja rakete vahele paigaldatakse hermeetiline materjal (hermeetik, kiirbetooni tihendid või kanepinöör, kui on vesiliiv), nii et vesi pärast jääks puhtaks.
4. Kaevu rakke paigaldamine: 1-2 rõngast maa peal.
5. Järgmine tööetapp on puurimine rakete sees maksimaalsesse sügavusse (2-5 rõngast, mida on võimatu käsitsi kaevata).
Enne kaevu kasutamist oodata vee selginemist kaevus 1-2 päeva.Kaevu eest tasutakse lepingu alusel.
Me puurime üle Eesti . Maksimaalne puurimissügavus on kuni 20 rõngast . Käsitsi kaevamise ja puurimise vahel on lõpptulemuses suur erinevus, kuna töötame ilma takistusteta nii muda kui ka savimullas, savis ja liivakivis, välja arvatud lubjakivis. Paekivi kaevusid süvendame ja kaevame uusi käsitsi. Iga kaev on oma ehituse poolest unikaalne! Kuna veesooned on erineva tootlikkusega ja erinevate kõrgustega maa sees, siis enne puurimist tuleks panna paika kaevu asukoht ja ligikaudne sügavus.
Märkus: vee otsimine lisandub kaevu hinnale, kuid me ei puuri süvendeid sügavamale kui 20 raket. Kui põhjaveekiht on sügavamal, maksab klient geoloogilise uuringute eest ise.
Teie soovil aitame teil kaevust tuua vesi majja, paigaldada seadmed pumbajaamast professionaalseks puhastamiseks.
Vett hakkame hindama siis, kui Teie veesooned on ära kuivanud või teil pole veel kaevu aga vajate vett …
Kaevu eelised
Vee kvaliteet ei sõltu kaevu sügavusest. Joogiveena kasutatakse veekihist alumisi 1-2 raket vett.
Väidetavalt ei ole 100–150-meetriste puurkaevude vesi, mis on arteesia vesi, alati parimaks kasutusallikaks, kuna sageli leitakse põhjaveekihtidest vesiniksulfiidi.
Kasutades joogivett, on tarbijal võimalus seda kasutada. Kui aasta on kuiv ja vee tase langeb, saab kaevu süvendada või panna juurde parandusrõngad (vähemalt 2-3).
Parimat koostööd soovides : Revotor oü meeskond

https://www.facebook.com/revotor.ee/